Kolczyki sutasz

Pomysły na świąteczne prezenty

Czas pędzi nieubłaganie i za chwilę obudzimy się w grudniu, a wtedy…spokojnie, mam dla Was przygotowane pomysły na świąteczne prezenty. Nic Was nie zaskoczy.

I stało się…najpierw człowiek czeka na pierwsze ciepłe, wiosenne promienie, później na wakacyjny urlop i nawet się nie obejrzy, jak na drzewach pojawiają się kolorowe liście, porywisty wiatr rozwiewa włosy, do apteczki wpadają kolejne leki na przeziębinie, a w kalendarzu przeżucamy kartkę na październik. I niby nic, naturalna kolej rzeczy, ale niepostrzeżenie zaczyna się gorący okres, zwłaszcza dla rękodzielników. Bo przecież lada chwila i posypią się świąteczne (tak, tak, wcale nie żartuję) zamówienia. Postanowiłam nie czekać do grudnia i już dziś podrzucam Wam pomysły na świąteczne prezenty.

Osobiście uwielbiam ten czas, w którym zastanawiam się, z czego ucieszyliby się moi najbliżsi i nie lubię odkładać tych zakupów na ostatnią chwilę.
I tu czasem zaczynają się schody…bo przecież ile można kupować to samo? Chcielibyście dostać trzeci rok z rzędu rękawiczki, albo skarpetki? Ja, górskie, ciepłe i milusie chętnie a i owszem, ale tata już chyba mniej 😛
Nie lubię też oklepanych prezentów, dlatego planuję, obserwuję za czym ogladają się tęsknym wzrokiem w ciągu roku, o czym wspomniają w rozmowach, albo jakie mają pasje. Zawsze staram się znaleźć coś, co sprawi radość obdarowywanej osobie i będzie tylko dla niej. Szukam dużo wcześniej rękodzielników, którzy mogliby wykonać np. personalizowany kubek, namalować obraz albo wydrukować zdjęcie, z którym ktoś ma miłe wspomnienia. Bo czy nie jest przyjemnie dostać coś, co ktoś wyszukał i zrobił specjalnie z myślą o nas ? 🙂

Mam dla Was kilka pomysłów na prezenty, które mogą sprawić Waszym bliskim dużo radości i z myślą o świętach, warto zapoznać się z nimi wcześniej, tak żeby nie stresować się uciekającym czasem i dać szansę drugiej stronie na ich jak najlepsze wykonanie.

Nie mogę tu pominąć swojego ogródka. Biużuterii jest oczywiście zatrzęsienie i w każdej galerii handlowej znajdziecie sklepy jubilerskie ze złotem i srebrem. Tylko czy nie warto pomyśleć o czymś wyjątkowym, niesztampowym, o czymś wykonanym ręcznie ? Taka biżuteria pasuje do osób w każdym wieku – dla koleżanki długie kolczyki, dla mamy zachwycająca bransoletka lub wisior, a dla babci piękna broszka. Pod kolor oczu, nowej sukienki, lub w zestawie z modną apaszką.

 

Zielono- fioletowy zestawKomplet sutasz. Fot. Szkatułka Emi

 

Kolczyki sutaszKobaltowe kolczyki sutasz. Fot. Szkatułka Emi

 

Elegancka bransoletka sutaszBransoletka sutasz z perłami. Fot. Szkatułka Emi

 

Wisior sutaszWisior sutasz z labradorytem. Fot. Szkatułka Emi

 

Idealnym pomysłem na świąteczny prezent jest stworzenie spersonalizowanego kubka. Co to oznacza? Nic innego, jak wykonanie go dla konkretnej osoby. Jeśli więc np. Twoja siostra lubi koty, niech zagości on na jej kubku. Z pewnością miło będzie jej pić z niego poranną kawę. Sama otrzymałam taki kubek i muszę przyznać, że jest moim ulubionym, tym bardziej, że dostałam go w prezencie od swojej Klientki. Dlatego z czystym sumieniem zachęcam Was do zajrzenia na stronę Pracowni Faramuszka. Znajdziecie tam mnóstwo inspiracji, a jeśli macie swój plan na kubek, to z pewnością zostanie on zrealizowany.

 

KubekFot. Pracownia Faramuszka

 

Kubek pasjaFot. Pracownia Faramuszka

 

Skoro mamy fantastyczne kubki, to dorzućmy coś słodkiego 🙂 Misternie zdobione pierniczki skradły moje serce całkowicie. I choć sama piekę przed świętami coś, co przypomina trochę te pachnące korzennymi przyprawami ciastka, to nigdy nie udało mi się stworzyć takich cudeniek. I nawet nie zamierzam próbować ich robić, bo wiem jakby to się skończyło – w najlepszym wypadku szorowaniem wszystkiego w kuchni 😉 Zostawiam to więc specjalistom, a w tym przypadku Koronkowym Pierniczkom. Takie pierniczki nie dość,  że są pyszne, to nie można oderwać od nich wzroku. Z pewnością taki słodki prezent, ze świątecznym motywem, ucieszy niejedną osobę.

 

Pierniczki świąteczneFot. Koronkowe Pierniczki

 

Pierniczki świąteczneFot. Koronkowe Pierniczki

 

Przyszedł czas na prezenty dla oczu i duszy 🙂 Jeśli macie w swoim gronie miłośnika np. górskich wojaży, albo kogoś zauroczonego szumem morskich fal, to zamiast czekana albo karnetu z dożywotnim wejściem na molo, możecie sprawić mu niespodziankę w postaci wydrukowanej fotografii w ramie lub na płótnie, z jego ulubionym miejscem. Z pewnością taki prezent przywoływać będzie dobre wspomnienia. Wiem coś o tym, bo moje ściany przyozdobione są właśnie górskimi widokami i patrząc na nie, przenoszę się znów w tamte miejsca.  Na stronie Wydrukuj Fotografie, znadziecie mnóstwo pięknych zdjęć, a wydruk jest bardzo dobrej jakości. Oczywiście musiałam się o tym przekonać osobiście 🙂

 

BieszczadyWydrukujfotografie.pl / Fot. Mateusz Stawarz

 

Wydrukuj FotografięWydrukujfotografie.pl / Fot. Tomasz Ryksa

 

Jak widzicie pomysłów na kreatywne prezenty świąteczne jest wiele, a to zaledwie ułamek z długiej listy. Pamiętajcie jednak, żeby przede wszystkim pomyśleć o obdarowywanej osobie, o czym marzy, co lubi, co jest jej pasją…bo z pewnością nie ucieszy jej prezent np. w czerwonym kolorze, którego szczerze nie znosi. Starajmy się też wspierać rękodzielników, bo w swoją pracę wkładają zazwyczaj całe serce i swoje umiejętności. I pamiętajmy, że praca rąk wymaga czasu. Nie ma tu maszyn, które hurtowo produkują z gotowych szablonów, w zamian dostajemy produkt stworzony z pasji, serca i miłości do tego, co się tworzy 🙂

A Wy, już myśleliście o liście do św. Mikołaja ? Ja tak…i chyba spory worek powinien zacząć szykować 😛

A jeśli jeszcze Wasze myśli nie krążą wokół pomysłów na świąteczne prezenty, to zachecam Was do zajrzenia do jesiennych inspiracji w biżuterii.

Brak komentarzy

Napisz komentarz