Muszla paua w roli głównej

Muszla paua

Muszla paua w roli głównej

Lekka, delikatnie połyskująca w tęczowych kolorach – muszla paua w codziennej biżuterii sutasz.

Sutasz kojarzy się z wyrafinowanymi, misternie haftowanymi wzorami. Jego delikatne sploty, mieniące się kryształki i blask pereł sprawiają, że bardzo często sięgają po niego panny młode. Jednak biżuteria ta jest stworzona do codziennego noszenia, a coraz większa ilość sięgających po niego kobiet tylko to potwierdza. W dodatkach, które towarzyszą nam na co dzień warto postawić na lekkość, a tu świetnie sprawdza się muszla paua i masa perłowa.

Możemy zdecydować się na jednolitą, ale ja największą sympatią darzę te z tęczowymi wzorami, których kolory przechodzą od zieleni po granat.

Pierwsze kolczyki powstały w odcieniach zieleni, z dodatkiem waniliowego, złotego i pomarańczowego odcienia. Sznurki podkreśliły kolor muszli.

Kolczyki z muszlą paua

      Kolczyki z muszlą paua

 

Nie minęło wiele czasu, kiedy do kompletu na zamówienie powstała bransoletka i wisiorek. Wszystko w jednym, prostym wzorze, którego główny element stanowiła muszla paua. To właśnie ona gra tu pierwsze skrzypce, a jej rozlewające się wzory przyciągają uwagę.

 

 

Komplet sutasz  Komplet sutasz z muszlami

 

Kolejne proste w formie kolczyki powstały w niemal identycznej konfiguracji kolorystycznej, z jedną różnicą. Do wybranej muszli, która zdecydowanie była w niebieskich barwach dopasowany został kobaltowy sutasz. Całość wykończona została skręcanym sznurkiem, który zawsze podkreśla elegancki charakter. Kolczyki są nietuzinkowe, ale śmiało można je założyć nawet do pracy, w której nie zawsze możemy zaszaleć z dużą, bardzo kolorową, czy błyszczącą biżuterią.

 

Kolczyki sutaszKolczyki z niebieską muszlą

 

W sutaszu świetnie prezentuje się też masa perłowa. Jednolita, niekiedy z lekką fakturą i tonalnymi przejściami.

 

Wisior sutaszWisiorek z masą perłową

 

Delikatne i romantyczne kolczyki z białą masą perłowa w otoczeniu bieli, brudnego różu i delikatnego, srebrnego akcentu, mogą stanowić niezwykły dodatek do wiosennego, pastelowego ślubu.

 

Pastelowe kolczykiPastelowe kolczyki ślubne z białą masą perłową

 

Biżuteria, w której wykorzystana została muszla paua mają oprócz pięknych i ciekawych wzorów, rozlewających się po jej powierzchni jeszcze jedną zaletę. Są niesamowicie lekkie.Warto więc rozważyć wykorzystanie jej w codziennej biżuterii i postawić na wygodę.

 

 

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz